Arttu Likola #31

  • Suomi
  • PELIPAIKKA:
    Hyökkääjä
  • KÄTISYYS:
    vasen
  • SOPIMUS:2019
  • syntynyt:
    24.9.1994
     
    Jyväskylä
  • pituus:
    185cm
  • paino:85kg

Uratilastot

KausiOMSPP/O+/-R
2011-12JYP40000-40
A SM-liiga
2012-13JYP451415290.64414
A SM-liiga
2012-13JYP61230.5-36
A SM-liiga pudotuspelit
2013-14JYP-Akatemia50220.402
Mestis
2013-14JYP371420340.921018
A SM-liiga
2014-15JYP1849130.72414
A SM-liiga
2014-15JYP-Akatemia252350.2110
Mestis
2015-16JYP-Akatemia491013230.47-320
Mestis
2015-16JYP-Akatemia4538250
Mestis karsinta
2016-17JYP-Akatemia301414280.93-410
Mestis
2016-17JYP213250.24-10
SM-liiga
2016-17JYP70000-22
SM-liiga pudotuspelit
2017-18JYP190110.05-76
2017-18SaiPa31010.3320
SM-liiga
2017-18SaiPa40000-12
SM-liiga pudotuspelit
YHTEENSÄ
Mestis1092632580.53-642
A SM-liiga1043244760.731446
SM-liiga434370.16-66
SM-liiga pudotuspelit110000-34
A SM-liiga pudotuspelit61230.5-36
Mestis karsinta4538250

Lue myös

MESTIS | 8.5.2018 20:47
Mestis-mestari KeuPa jatkaa tulevan kauden joukkueensa rakentamista kahdella jatkosopimuksella, joiden lisäksi joukkueeseen uusina kasvoina liittyvät Kalle Saramäki, Arttu Likola ja Roope Repo.
LIIGA | 1.3.2018 15:19
Runkosarjan kärkipaikoista taisteleva JYP on tehnyt loppukauden sopimuksen slovenialaisen Miha Verlicin kanssa. Arttu Likola puolestaan suuntaa Jyväskylästä SaiPaan.
LIIGA | 17.10.2017 12:44
JYPin nuori lupaus Anttoni Honka saa ensimmäisen näytönpaikkansa Liigassa, kun 17-vuotias luistelee joukkueen puolustuksessa SaiPa-ottelussa.
MESTIS | 10.9.2016 12:00
JYP-Akatemian farssimaisen viime kauden jälkeen suunta ei juuri voi olla kuin ylöspäin. Merkkejä tähän on olemassa, mutta myös uhkakuvia löytyy.
LIIGA | 27.4.2016 13:47
JYP kertoi tehneensä sopimukset kuuden hyökkääjän ja kahden puolustajan kanssa. Nimekkäimpänä vahvistuksena joukkueeseen liittyy ulkomailta palaava Juha-Pekka Hytönen.

Keuruu

KeuPa HT

19,787

Pelaajat