Iliakis jatkaa Ässissä kauden loppuun

LIIGA / Uutinen
MAINOS: Kaikki Liiga, Mestis ja Mestarien liiga -ottelut MTV Katsomo+ Urheilu -tilauksella.
Puolustaja Dan Iliakisin sopimusta Ässissä on jatkettu kauden loppuun saakka.

Koeajalla Ässien puolustuksessa luutinut puolustaja Dan Iliakis jatkaa Ässissä loppukauden mittaisella sopimuksella. Puolustaja vakuutti porilaisten valmennusjohdon kauden alun otteluissa. Seitsemässä ottelussa Iliakis on kerännyt kolme syöttöpistettä.

– Danny on pelannut juuri niin kuin odotimme. Hän pelaa varmasti omassa päässä ja joukkuepelaajana tekee kaiken voitavan joukkueen eteen, Ässien päävalmentaja Pekka Rautakallio kommentoi.

Iliakis on saanut kiekko-oppinsa Pohjois-Amerikassa. Kaudeksi 2007-08 puolustaja saapui koesopimuksen kautta Lappeenrantaan SaiPan riveihin, jossa lopulta vierähti kaksi kokonaista kautta.

Samassa tiedotteessa Ässät ilmoitti, että koeajalla ollut Jussi Heikkinen ei jatka joukkueen riveissä.

Pitkävedon kertoimet

  • 1
  • x
  • 2
  • 1
  • x
  • 2
HIFK vs SaiPa
  • 1.86
  • 4.05
  • 3.70
Ilves vs Tappara
  • 1.97
  • 3.95
  • 3.45
KalPa vs Ässät
  • 1.70
  • 4.25
  • 4.40
Lukko vs Sport
  • 1.65
  • 4.40
  • 4.60

» Lähetä palautetta toimitukselle