Lydman loukkasi nivusensa viime perjantain ottelussa New Jersey Devilsiä vastaan ja on ollut siitä lähtien sivussa.
Hyvin kautensa aloittanut ja Sabresin ykkösmaalivahdiksi noussut Miller loukkasi kätensä keskiviikon aamuharjoituksissa, kun kiekko osui häntä peukaloon. Hänen ennustetaan olevan pelikuntoinen 6-8 viikon kuluttua.
Sabresilla on ollut alkukaudesta positiivinen ongelma, kun joukkueella on ollut riveissä Millerin lisäksi kaksi NHL-tason maalivahtia: Martin Biron sekä Mika Noronen. Nyt Biron-Noronen-kaksikko kantaa torjuntavastuun Millerin pakkoloman ajan.
Sabres on kutsunut farmijoukkueestaan Rochester Americansista hyökkääjät Derek Royn ja Jason Pominvillen Lydmanin ja Millerin korvaajiksi.