Puolustaja Ville Österman sekä hyökkääjät Atte Huhtela, Jerkko Häkkinen ja Vili Vesalainen hakevat paikkaa Peliitoista koeaikasopimuksella.
Österman aloitti kauden Kiekko-Vantaan sopimuspelaajana, mutta pelejä tuli vain vantaalaisseuran A-nuorissa. Lokakuussa 22-vuotias puolustaja siirtyi lainalle Suomi-sarjan Huntersiin ja jatkoi siellä myös koko loppukauden. Suomi-sarjassa Österman iski 21 ottelussa tehot 5+10=15.
Hyökkäyspäähän siirtyvistä pelaajista Huhtela, 21, ja Häkkinen, 20, kiekkoilivat viime kauden Nuorten SM-Liigassa, Huhtela edusti HIFK:ta ja Häkkinen SaiPaa. Huhtela teki 39 ottelussa tehot 4+11=15 ja Häkkinen viimeisteli 33 kamppailussa pisteet 3+1=4.
Jyväskyläläislähtöinen Vesalainen pelasi viime kauden Suomi-sarjajoukkue D-Kiekossa, jossa hän tehtaili 25 ottelussa 27 tehopistettä. Kauden aikana hän esiintyi myös kahdessa Mestis-ottelussa KeuPan riveissä. 22-vuotias hyökkääjä on pelannut Mestistä myös Hermeksessä 14 ottelun verran.
Peliitoilla on tällä hetkellä sopimukset 18 pelaajan kanssa. Sopimuksista yhdeksän on suoria sopimuksia ja yhdeksän sisältää koeajan.