Nashville Predators hankki hyökkäykseensä Mikael Granlundin tuoreen sopimuksen lisäksi tuoretta suomalaisosaamista Erik Haulan muodossa. Haulan sopimus kattaa ensi kauden ja on arvoltaan 1,75 miljoonaa dollaria.
Viime kaudella Haula pelasi niin Carolina Hurricanesissa kuin Florida Panthersissakin kokonaistehoin 12+12. Aiempaa NHL-kokemusta hänellä on Minnesota Wildista ja Vegas Golden Knightsista. Wild varasi hänet seitsemännellä kierroksella kesällä 2009.
Urallaan 405 NHL-runkosarjaottelua pelannut hyökkääjä on iskenyt niissä pisteet 85+90=175. AHL:n 37 runkosarjamatsia ovat kerryttäneet pistesaldoa 29 paunalla.
Granlundin lisäksi Predatorsin joukkueeseen kuuluvat hyökkääjä Eeli Tolvanen ja maalivahdit Pekka Rinne ja Juuse Saros.